• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Харчування в ДНЗ

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В ЛЮБЕШІВСЬКОМУ ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №3 "ЯСЛА-САДОК "СОНЕЧКО""

/Files/images/harchoblok/Изображение 320.jpgШЕМЕТЮК НАТАЛІЯ ТРОХИМІВНА, КУХАР , 6 РОЗРЯД

/Files/images/harchoblok/Изображение 321.jpgТЕРЕЩУК ГАЛИНА САВІВНА, ПІДСОБНИЙ РОБІТНИК

_______________________________________________________

/Files/images/harchoblok/Изображение 330.jpgГИЧУК МАРІЯ СЕРГІЇВНА, СТАРША МЕДИЧНА СЕСТРА

_

/Files/images/sadok/Изображение 1074.jpgОКСЕНЧУК ОКСАНА ІВАНІВНА, ЗАВГОСП

_______________________________________________________________________

Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до ст.35 Закону України "Про дошкільну освіту", Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів", Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Постанови Кабінету міністрів України "Про затвердження норм харчування для дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", наказу МОЗ України та МОН України "Про порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, інших нормативно-правових актів, що регулюють порядок організації харчування у дошкільному навчальному закладі.

В закладі встановлений триразовий режим харчування.

Вартість харчування на одну дитину в день в 2020 році становить 20.50 гривень.

Продукти харчування та продовольчої сировини постачаються у заклад дошкільної освіти магазином "Шанс", молочні продукти - ПП "Лабіринт Плюс", овочі та м'ясо - від населення за договірними цінами.

Комісія з бракеражу продуктів харчування та продовольчої сировини приймає якісні продукти, які надходять у заклад дошкільної освіти. Випадків завозу продуктів без супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність та якість комісія не виявила.

На підставі затвердженого директором ЗДО примірного двотижневого меню своєчасно подаються замовлення продуктів харчування та продовольчої сировини. Асортимент продуктів відповідає розподілу продуктового набору за основними групами та видами продуктів. Щодня сестрою медичною старшою Гичук М.С. спільно з кухарями Кух В.В., Шеметюк Н.Т., завгоспом Оксенчук О.І. складається меню-розклад на наступний день. При цьому вище зазначені працівники користуються картотекою страв, затвердженою директором ЗДО.

Проби готових страв знімаються вчасно (за 30 хвилин до видачі їжі на групи) старшою медичною сестрою Гичук М.С., відповідальною за організацію харчування. Результати зняття проб готових страв своєчасно заносяться до Журналу бракеражу готової продукції. Випадків недотримання кухарями Шеметюк Н.Т., Клямар Н.Г. технології приготування їжі протягом поточного та попередніх років не зафіксовано.

Кухарями Шеметюк Н.Т., Клямар Н.Г. своєчасно відбираються добові проби у присутності старшої медичної сестри в об'ємі порцій для дітей молодшої вікової групи та зберігаються у холодильнику харчоблоку до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів старшою медичною сестрою Гичук М.С. ведеться Журнал обліку виконання норм харчування дітей.

Харчобок закладу дошкільної освіти забезпечений технологічним та холодильним обладнанням. Маркування посуду, кухонних приборів відповідає вимогам.

Документація з організації харчування дітей у закладі ведеться відповідно до вимог Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.

Вихователями у всіх вікових групах проводиться планомірна робота щодо формування навичок у дошкільнят згідно з програмовими вимогами.

/Files/images/nov_foto/20200213_150320.jpg

/Files/images/nov_foto/20200213_150331.jpg

/Files/images/nov_foto/20200213_150856.jpg

/Files/images/nov_foto/20200213_151136.jpg

/Files/images/DSCN1056.JPG

/Files/images/DSCN1060.JPG

/Files/images/DSCN1059.JPG

/Files/images/DSCN1056.JPG

__

/Files/images/harchoblok/Изображение 1075.jpgЗберігаємо продукти харчування у відповідності до вимог

_/Files/images/pedagogi/20201015_153602.jpg_______________________________________________________________________

/Files/images/pedagogi/20201015_153440.jpg

__________________________________________________


ВСЕ ПРО СИСТЕМУ НАССР

Що таке система НАССР

Міжнародна система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (англ. HACCP) — система, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Іншими словами — це аналіз ризиків і контролю критичних точок.

Система НАССР:

1. Стосується лише безпечності харчових продуктів і не стосується їх якості.
2. Запобіжний інструмент контролю за небезпечними факторами.
3. Не гарантує безпечності харчових продуктів, а лише зменшує ризик виникнення випадків щодо загрози їх безпечності.
4. Не автономна програма. Її основа — це система заходів контролю, що складається з програм-передумов, які потрібно запровадити й належно підтримувати.
Контроль за реалізацією вимог чинного законодавства щодо впровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, покладено на Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, затвердило Мінагрополітики наказом від 01.10.2012 № 590

Реалізація згаданої концепції дозволяє домогтися наступних позитивних моментів

*В обов'язковому порядку контролюється сировина, що поставляється в ЗДО для приготування їжі для дітей;
*Існує можливість документального контролю, які проби проходила сировина, перед тим, як потрапити на стіл до дитини;
* Здійснюється жорсткий контроль за умовами її приготування в частині дотримання вимог санітарії та гігієни;
*Своєчасна і якісна дезінфекція інвентарю, приміщення їдальні і кухні;
*Особиста гігієна персоналу;
*Правильне прибирання відходів і сміття;
*Відсутність комах;
*Продукти, які не відповідають за якістю тим, з яких дозволено готувати їжу дітям, повертаються постачальникам або утилізуються;
*Жорсткий контроль за зберіганням продуктів і напівфабрикатів.Комплекс цих заходів допомагає захистити дитину від різних захворювань, включаючи харчові та алергічні отруєння.
Комплекс цих заходів допомагає захистити дитину від різних захворювань, включаючи харчові та алергічні отруєння.

Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю над усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.

Контроль, що реалізується в рамках створеної системи менеджменту, передбачає відпрацювання пакету документів і їх неухильного виконання.
Сюди входять:
* Вимоги, яким повинні відповідати наявні в харчоблоці ДНЗ посуд, кухонний інвентар і обладнання;
* Вимоги, які пред'являються до кулінарних виробів і харчових продуктів на етапах споживання, приготування, зберігання;
* Вимоги, які регламентують безпеку на етапах приготування їжі (за видами харчової продукції).

Перелік ККТ (критичних контрольних точок) на етапах виготовлення харчової продукції:

* Придбання харчової сировини;
* Контролю упаковки, в якій знадходять продукти;
* Порядок контролю ККТ на етапі приготування їжі;
* Алгоритм дії посадової особи при виявленні відхилень фактичних параметрів від встановлених.

Нормативно-правові акти, які зобов’язують операторів ринку розробити та впровадити систему НАССР:

– Закон України № 771 «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (ст. 20, 21);
– Закон України № 2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»;
– Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 590 від 01.10.2012 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)». Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 429 від 17.10.2015;
– Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 41 від 06.02.2017 «Про затвердження форми акту, складеного за результатами аудиту щодо додержання операторами ринку вимог законодавства стосовно постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів»;
– Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 42 від 06.02.2017 «Про затвердження форми акту, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами»;
– Постанова Кабінету міністрів України №896 від 31 жовтня 2018р. «Порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, які здійснюються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, та критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від її провадження».

/Files/images/ячсс.jpg

___________________________________________________

ЯК ВИБРАТИ СОКИ І СОКОВУ ПРОДУКЦІЮ ДЛЯ ДІТЕЙ

На прилавках магазинів є велика кількість соків та сокової продукції, і дуже складно вибрати продукт, корисний для здоров'я дитини.

Найкращий сік у харчуванні дітей - це свіжовижатий та сік прямого віджиму. Наступні за корисністю у цьому списку - відновлений сік, нектар, морс.

Під час вибору фруктів і овочів для виготовлення свіжовіджатого соку в домашніх умовах віддавайте перевагу вітчизняним продуктам, оскільки імпортовані фрукти і овочі зазвичай зриваються незрілими, вони проходять перепродажну підготовку та втрачають вітаміни під час доставки.

Вживайте свіжовіджатий сік одразу після приготування, оскільки він швидко втрачає свої корисні властивості.

Під час вибору соків та сокової продукції в магазині звертайте увагу на маркування, що обов'язково має включати:

- назву продукту;

- повні дані про виробника;

- вагу, об'єм та склад продукту;

інформацію про калорійність та поживну цінність;

- кінцеву дату споживання або дату виробництва та термін придатності;

- умовами зберігання;

- наявність/відсутність ГМО.

Пам'ятайте, що найчастіше фальсифікують дорогий гранатовий сік.

У дитячому раціоні перевагу варто віддавати не тільки сокам та соковій продукції, а й овочам, фруктам та ягодам.

В осінньо-зимовий період готуйте дітям узвар, навесні та влітку - компот із свіжих фруктів та ягід.

Кiлькiсть переглядiв: 1838

Коментарi